TÜBİTAK Türkiye Adresli Uluslararası Bilimsel Yayınları Teşvik (UBYT) Programı’na başvuru yapabilmek için ULAKBİM’e üye olmak gerekmektedir. ULAKBİM üyeliği bulunan kullanıcılarımız aynı üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapabilirler.

Duyuru (06.07.2022)

2022 UBYT dergi listesi henüz ilan edilmemiştir.

Yayının WOS’daki basım yılı yada Wos’daki erken erişim yılı 2022 ise, 2022 listesinin ilanından sonra derginizi, 2022 UBYT Dergi listesinden kontrol ederek, derginiz listede varsa WOS numarasıyla UBYT Esasları kapsamında başvurularınızı yapabilirsiniz. Liste hazırlık çalışması sürmekte olup, mümkün olan en kısa sürede ilan edilecektir.

Duyuru (19.04.2021)

Değerli araştırmacılar, UBYT 2021 Yılı UBYT Programı Dergi Listesini ilgili bağlantıdan indirebilirsiniz.

TÜBİTAK Türkiye Adresli Uluslararası Bilimsel Yayınları Teşvik (UBYT) Programı 2021 yılı dergi listesi ilan edilmiştir. Dergilerin Makale Etki Puanı (MEP)’i temel alan yönteme göre teşvik miktarları belirlenmiştir.

Uyarı

UBYT Programı’ndan yararlanabilmek için ULAKBİM ve ARBİS üyeliği gerekmektedir. Her iki üyeliğinde şifreleri birbirinden farklı olmalıdır. Üyelikleri gerçekleştirdikten sonra ULAKBİM üyelik bilgilerinizle Online Başvuru yapabilirsiniz.

Uyarı

UBYT Programı Uygulama Usul ve Esasları gereği başvurular, listenin ilanından sonra, “Elektronik Program Başvuru Formu”nu doldurarak web üzerinden, yayının basım yılını takip eden yılın sonuna kadar yapılabilir. Bu süre içerisinde başvurusu yapılmayan yayınlar için ödeme yapılamaz.


UBYT 2019-2020-2021 Yılları Dergi Listesi (Yayın Teşvik) Arama Motoru

© 2022 Cahit Arf Bilgi Merkezi