• Ücretlendirme yurt içinden sağlanan makaleler için makale başı 1,50 TL., makale dışı kaynak (kitap, proje, cochrane vd.) 6 TL. dir. Yurt dışından sağlanan makaleler için makale başı $20, uluslararası tez $60 ve ödünç kitap $30 olmak üzere o tarihteki Amerikan Doları kur karşılığı TL. dir.
 • Kargo ve PTT Posta ücreti 5 TL’dir.
 • Ödemeler banka hesabı/kredi kartı ile yapılabilmektedir.
Ödeme Bilgileri

ULAKBİM Üyelik Hesabınıza 2 türlü para aktarabilirsiniz.

[imageeffect image=”4148″]

1. Nakit Ödeme  

Türkiye İş Bankası Bilkent/ANKARA Şubesi IBAN NO: TR90-0006-4000-0014-2760-107149  HESAP NO: 4276 – 0107149 Numaralı ULAKBİM banka hesabına havale yaparak ULAKBİM üyeliğinize ait hesaba para yatırabilirsiniz. Banka hesabına yatırılan paralar, 1-2 iş günü sonra ULAKBİM üyelik hesabınıza aktarılmaktadır.

[imageeffect image=”4149″]

2. Kredi Kartı İle Ödeme

Kredi Kartı bilgileriyle ilgili güvenlik sistemde sağlanmıştır.

Notlar:

Bankaya yapılacak havale işlemi ile ilgili şu hususlara dikkat edilmelidir:

 • Banka hesabına havale yapılan para, havale yaparken açıklama/referans olarak belirtiğiniz ULAKBİM Üyelik hesabınıza aktarılmaktadır. Bu aktarma işlemi 1-2 iş günü sonra yapılmaktadır.
 • Eğer havale sırasında açıklama ya da referans olarak üye numarası ve kullanıcı adı verilmesi unutulursa, bu durumda paranın havale/EFT yapıldığına dair dekont’un, üzerine üye numarası ve/ya kullanıcı adı yazılmış halde, (312) 298 93 93 numaralı faksa, Üyelik İşlerinin dikkatine yollanması gerekmektedir. Dekont’daki bilgiler bankadan ULAKBİM tarafından alınan bilgilerle uyuşması halinde para ULAKBİM Üyelik hesabına geçirilecektir, aksi takdirde para hesaba geçirilmeyecektir.

Banka hesabına para aktarma işlemleri aşağıdaki şekillerde yapılabilmektedir:

İş Bankasında hesabı olanlar:
 • İnteraktif Bankacılık (İnternet) ile ödeme: İnteraktif Bankacılık (İnternet) ile masraf ödemeden, hesaba havale yapılabilmektedir. Havale yapılırken üye numarası ve/veya kullanıcı adı açıklama olarak mutlaka belirtilmelidir.
 • İnteraktif Bankacılık (Telefon) ile ödeme: İnteraktif Bankacılık (Telefon) ile masraf ödemeden, hesaba havale yapılabilmektedir. Havale yapılırken üye numarası açıklama(referans) olarak mutlaka belirtilmelidir.
 • İnteraktif Bankacılık (WAP) ile ödeme: İnteraktif Bankacılık (WAP) ile masraf ödemeden, hesaba havale yapılabilmektedir. Havale yapılırken üye numarası ve/veya verilebiliyorsa kullanıcı adı açıklama olarak mutlaka belirtilmelidir.
 • Netmatik ile ödeme: Netmatik ile masraf ödemeden, hesaba havale yapılabilmektedir. Havale yapılırken üye numarası ve/veya kullanıcı adı açıklama olarak mutlaka belirtilmelidir.
 • Kasamatik ile ödeme: Kasamatik ile masraf ödemeden, hesaba para yatırılabilmektedir. Para yatırılırken üye numarası referans olarak mutlaka belirtilmelidir.
 • Bankamatik ile ödeme: Bankamatik ile masraf ödemeden, hesaba havale yapılabilmektedir. Havale yapılırken üye numarası referans olarak mutlaka belirtilmelidir.
 • İş Bankası şubelerinden hesaba havale: Herhangi bir İş Bankası şubesinden masraf ödemeden, hesaba havale yapılabilmektedir. Havale yapılırken üye numarası ve/veya kullanıcı adı açıklama olarak mutlaka belirtilmelidir.
İş Bankasında hesabı olmayanlar:
 • İş Bankası şubelerinden hesaba havale: Herhangi bir İş Bankası şubesinden masraf ödemeden, hesaba havale yapılabilmektedir. Havale yapılırken üye numarası ve/veya kullanıcı adı açıklama olarak mutlaka belirtilmelidir.
 • Başka (İş Bankası dışındaki) bankalardan hesaba EFT: Diğer bankalardan da hesaba EFT ile para yatırılabilmektedir. Bu, bankaların elektronik hizmetleri ile veya şubelerinden yapılabilmektedir. Bu işlemlerde bankaya göre değişen masraf alınabilmektedir. Havale yapılırken üye numarası ve/veya belirtilebiliyorsa kullanıcı adı açıklama olarak mutlaka belirtilmelidir.
© 2020 Cahit Arf Bilgi Merkezi